Konferencja pt. „Organic. Rozważania nad materiałem organicznym pozyskanym z grobów"

Miejsce wydarzenia: Williama H. Lindleya 3, 90-136 Łódź
Czas: 15 marca 2024 (piątek) 09:00 - 18:00

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Organic. Rozważania nad materiałem organicznym pozyskanym z grobów”. Więcej informacji poniżej.

Logo konferencji Organic.

O konferencji

Obserwowany w świecie nauki wyraźny wzrost znaczenia analiz specjalistycznych organiki pochodzącej z badań archeologicznych skłonił nas do stworzenia przestrzeni sprzyjającej dyskusji nad dynamiką i kierunkami rozwoju współczesnej archeologii. Wspólna inicjatywa Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutu Archeologii i Etnologii PAN zakłada organizację cyklicznej, interdyscyplinarnej konferencji pozwalającej na wymianę wiedzy, nawiązanie współpracy oraz podniesienie poziomu innowacyjności badań nad archeologicznym materiałem organicznym. W jej trakcie omawiane będą aspekty pracy “nad” i “z” znaleziskami odnalezionymi w grobach, takimi jak surowce, półprodukty i wyroby włókiennicze, drewniane, skórzane, kościane, makro- i mikroszczątki roślinne i zwierzęce.

Informacje organizacyjne:

• Konferencja odbędzie się 15 marca 2024 r. w Instytucje Archeologii UŁ w auli im. prof. Ilj Lazari-Pawłowskiej (wejście od ul. Lindleya 3/5, 3 piętro).
  • Program konferencji dostępny jest poniżej.

Organizatorzy:

Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego