Wykład dziekański prof. Romana Kuźniara na EkSocu

Miejsce wydarzenia: Rewolucji 1905r. 41/43/T, Łódź
Czas: 24 kwietnia 2024 (środa) 11:30 - 13:00

24 kwietnia o 11.30 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ odbędzie się wykład dziekański, którego gościem będzie prof. Roman Kuźniar z Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład zatytułowany „A gdyby wspólnoty nie było. 20 lat Polski w Unii Europejskiej”, odbędzie się w auli T1. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Activus. Serdecznie zapraszamy!

prof. Roman Kuźniar

W dziejach Polski, począwszy od Mieszka I, nie było lepszego okresu, jak 30-lecie naszego związku ze Wspólnotą Europejską (począwszy od wejścia w życie Układu o stowarzyszeniu). Istnieją silne powody, aby traktować Unię Europejską jak szerszą ojczyznę dla tworzących ją europejskich narodów. Trzeba, aby to, co było marzeniem Polaków, a teraz jest naszą rzeczywistością, stało się także naszym zobowiązaniem

– prof. Roman Kuźniar.

Prof. dr hab. Roman Kuźniar – prof. UW, kierownik Katedry Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa Międzynarodowego Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Absolwent WDiNP w 1977 roku, związany od tego czasu z Wydziałem (w Instytucie Stosunków Międzynarodowych). W latach 1990-2015 aktywny także poza UW: w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie m.in. dwukrotnie był dyrektorem departamentu analityczno-planistycznego, ministrem pełnomocnym w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie oraz dyrektorem Akademii Dyplomatycznej; także dyrektor PISM (2005-2007), doradca Prezydenta RP ds. międzynarodowych (2010-2015). Ponadto m.in.: ambasador tytularny; odznaczony francuską Legią Honorową. Pasje: góry i narty. Inicjator i red. nacz. Rocznika Strategicznego (RS) wydawanego od 1996 roku. Inicjator istniejącego od 2015 roku Konsorcjum Akademickich Katedr i Zakładów Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa. Przewodniczący Rad Programowych Fundacji im. Krzysztofa Skubiszewskiego oraz Fundacji My, obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.

Źródło: Uniwersytet Warszawski

Miejsce wydarzenia: Rewolucji 1905r. 41/43/T, Łódź