Promocje doktorskie!

Gratulujemy naszym antropolożkom z tytułem naukowym!

14 czerwca w pałacu Biedermanna odbyły się uroczyste promocje doktorskie. Wśród osób odbierających dyplomy były dwie autorki rozpraw doktorskich, które powstały pod opieką naukową pracowników naszego Instytutu:

Dr Anna Figiel, autorka dysertacji: „Etnografia medycyny estetycznej. Kobieta, ciało, uroda w perspektywie lekarek i pacjentek”
Promotor: dr hab. Marcin Kępiński, prof. UŁ
Promotor pomocniczy: dr Sebastian Latocha

Dr Jadwiga Agata Kałużewska, autorka pracy: „Czytanie malarstwa nieprzedstawiającego. Przykład z nadwarciańskiej wsi Strońsko”
Promotorka: prof. dr hab. Bożena Ewa Nowina-Sroczyńska

Dołączamy się do najlepszych życzeń, które naszym nowym antropolożkom z tytułem naukowym złożyli Jej Magnificencja Rektorka Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska; Przewodnicząca Komisji UŁ ds. stopni naukowych w dyscyplinach nauki o kulturze i religii oraz nauki o sztuce – dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ; Dziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego – prof. dr hab. Maciej Kokoszko.

fot. M. Kowalski