Wykład plenarny prof. Alessii Guardasole w ramach szóstej edycji Colloquia Ceranea

9 maja 2024 r. startuje kolejna edycja międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt. Colloquia Ceranea VI! Drugim gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Alessii Guardasole. Konferencja potrwa do 11 maja 2024 r.

Galen i Hipokrates

Prof. Alessii Guardasole (Centre national de la recherche scientifique), wybitna badaczka tradycji rękopiśmienniczej antycznych i bizantyńskich tekstów medycznych oraz kosmetologii tego okresu wygłosi wykład plenarny podczas drugiego dnia międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej Colloquia Ceranea. Wykład odbędzie się w formie zdalnej 10 maja o godz. 9:00. Do jego wysłuchania zapraszamy do Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego lub za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

  • Więcej informacji o zainteresowaniach naukowych i dorobku naszego Gościa znajdziecie na stronie.

Colloquia Ceranea będą wyjątkową okazją do spotkania się z naukowców z całego świata, którzy zajmują się dziejami wschodniej części basenu Morza Śródziemnego od starożytności po czasy nowożytne. Podczas tegorocznej edycji, badacze pochylą się nad zagadnieniami związanymi m.in. z historią medycyny i jedzenia, administracją państwową we wczesnym Cesarstwie Bizantyjskim (IV-VII w. n.e.) oraz średniowiecznymi herezjami dualistycznymi na Bałkanach i w Azji Mniejszej.

  • Więcej informacji na temat konferencji: link

Konferencja Colloquia Ceranea VI organizowana jest przez Centrum Ceraneum