VII Dzień Doktoranta UŁ

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź
Czas: 13 maja 2024 (poniedziałek) 10:00 - 14 maja 2024 (wtorek) 16:00

W dniach 13–14 maja odbędzie się VII Dzień Doktoranta. Wydarzenie organizowane jest przez Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów UŁ, Centrum Komunikacji i PR, Bibliotekę UŁ oraz American Corner. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów i doktorantów do uczestnictwa w wydarzeniu!

13 maja (link z harmonogramem) odbędzie się wiele ciekawych i wartościowych prelekcji, szkoleń oraz warsztatów zarówno dla doktorantów, absolwentów jak i kandydatów do Szkół Doktorskich. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaplanowano panel tematyczny poświęcony popularyzacji badań naukowych oraz dwie prelekcje dla studentów i doktorantów. W Centrum Szkół Doktorskich odbędą się natomiast szkolenia i warsztaty dotyczące m.in. składania wniosków grantowych, prawnych i praktycznych aspektów kształcenia w szkole doktorskiej czy też organizacji czasu pracy w języku polskim oraz angielskim.

Istotnym punktem wydarzenia będą Drzwi Otwarte Szkół Doktorskich Uniwersytetu Łódzkiego oraz Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które również odbędą się w Centrum Szkół Doktorskich. W ramach tej inicjatywy studenci oraz absolwenci studiów wyższych zainteresowani kształceniem w szkołach doktorskich uzyskają możliwość zapoznania się z ofertą oraz zasadami rekrutacji oraz spotkania z doktorantami.

Link do wydarzenia

 

14 maja (link z harmonogramem) odbędzie się natomiast kolejna edycja Konkursu Talking Science dla Studentów i Doktorantów UŁ i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie tematyki prowadzonych przez siebie badań naukowych/swoich zainteresowań badawczych w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Czas wystąpienia nie może przekroczyć 180 sekund!  Kapituła wskaże laureatów konkursu, a publiczność zwycięzcę nagrody specjalnej. Łączna suma nagród to aż 32 tysiące złotych.

W najbliższym czasie ukażą się szczegółowe informacje o wydarzeniu. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych URSD UŁ.

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 13 maja 2024 (poniedziałek) 10:00 - 14 maja 2024 (wtorek) 16:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB