Studencka Konferencja Antropologiczna „Opowiedzieć świat na nowo”

Byliśmy!

Studencka reprezentacja naszego Instytutu właśnie wróciła z Warszawy ze Studenckiej Konferencji Antropologicznej „Opowiedzieć świat na nowo”.

Martyna Warchoł wystąpiła z referatem „Kim byli ludzie z fotografii Zofii Rydet?”.

Kamil Ludwiczak opowiadał o badaniach, które realizujemy w ramach projektu Science Hub UŁ. Wystąpienienie zatytułowane było „Tkanie tożsamości. Etnograficzne badania pamięci i związane z nimi problemy na przykładzie losów rodziny Rozenbaumów ze wsi Dobrogoszczyce”.

To nie wszystko! Pani Martyna wzięła udział w nagraniu podcastu konferencyjnego – damy znać, gdy będzie już dostępny w sieci!

I to też nie wszystko! Pan Kamil był panelistą w dyskusji „Z naszego na polski. Jak mówić, żeby ludzie nas słuchali?”.

W konferencji wzięli udział studenci z Warszawy, Łodzi, Krakowa i Torunia.

Oraganizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Etno UW oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.