Spotkanie autorskie „Homoseksualność i homoerotyzm w świecie starożytnym”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. dr hab. Andrzejem Wypustkiem oraz dr hab. Pawłem Sawińskim, prof. UAM – autorami książki „Homoseksualność i homoerotyzm w świecie starożytnym” (wyd. Homini, 2024), które odbędzie się 24 kwietnia 2024 r., godz. 13:30 w sali Rady Wydziału, ul. A. Kamińskiego 27a w Łodzi (I piętro).

Homoseksualność i homoerotyzm nie są zjawiskami nowymi, które pojawiły się dopiero wraz z rewolucją seksualną lat 60. i 70. XX w., a obecne są w historii ludzkości od samych jej początków, kiedy powstawały pierwsze cywilizacje. Homoseksualność i homoerotyzm, które stanowiły jeden z nieodłącznych elementów życia codziennego starożytnych, od lat badany jest przez historyków i doczekał się wielu opracowań. Na polskim rynku wydawniczym w 2024 r. ukazała się najnowsza monografia, której autorzy postawili sobie za cel zbadanie tego zagadnienia.

W trakcie spotkania autorzy opowiedzą o homoseksualności i homoerotyzmie w antyku, będzie również możliwość zadania badaczom pytań nt. książki oraz zagadnień poruszonych podczas wykładu. Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wydarzeniu.