Rusza rekrutacja do trzeciej edycji programu Ambasador #UniLodz

Jesteś otwarty na nowe przygody i wyzwania? Lubisz ludzi i bez trudu nawiązujesz nowe znajomości? A może na dodatek szukasz pierwszych zawodowych doświadczeń i dodatkowego źródła zarobków? Mamy coś w sam raz dla ciebie!

Wystartował nabór do projektu Ambasador #UniLodz – inicjatywy kierowanej do ambitnych i zaangażowanych studentów i doktorantów, poszukujących nowych wyzwań, ciekawych praktyk lub dynamicznego rozpoczęcia kariery. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 16 października 2023 r., więc lepiej nie zwlekaj i wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Masz wątpliwości, czy warto się zgłosić? Czytaj dalej!

Ambasador #UniLodz to program skierowany do studentów i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy chcą brać czynny udział w życiu uczelni i wspierać ją w codziennej komunikacji ze społecznością akademicką. Jego uczestnicy mają szansę na ścisłą współpracę ze specjalistami ds. PR-u, social mediów i event managementu zatrudnianych przez największego, łódzkiego pracodawcę. Otrzymują również wynagrodzenie w wysokości 800 zł brutto miesięcznie. 

Co o programie mówią uczestnicy poprzedniej edycji? 

W naborze do pierwszej i drugiej edycji programu Ambasador #UniLodz udział wzięło blisko 150 osób. Spośród wszystkich zgłoszeń do drugiej edycji na rozmowy zaprosiliśmy dwudziestkę kandydatów, z której udało się wyselekcjonować finałową szóstkę:  

  • Agę Becherkę z Wydziału Filologicznego,  
  • Olę Kocik z Wydziału Filologicznego,  
  • Mateusza Pietrasa z Wydziału Filozoficzno-Historycznego,  
  • Stanisława Roszczyka z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska i Wydziału Zarządzania,  
  • Mateusza Sobocińskiego z Wydziału Zarządzania  
  • oraz Natalię Kołodziejczak z Wydziału Nauk o Wychowaniu.  

Udział w Programie dostarczył uczestnikom okazji do zapoznania się ze specyfiką pracy w branży social mediów, PR-u i szeroko pojętego marketingu. Jak doświadczenia z kilku ostatnich miesięcy oceniają sami uczestnicy?  

Udział w programie Ambasador #UniLodz to okazja na poznanie uczelni, jej studentów, ale również samego siebie. Jako Ambasadorka nauczyłam się pracować w social mediach i pokonałam strach przed mówieniem do kamery. Program pozwolił mi rozwinąć skrzydła w sferze studenckiej, ale też prywatnej, bo zdobyte tu umiejętności przekładam na codzienne życie. Polecam udział w programie każdemu, kto chce mieć wpływ na rozwój naszej uczelni oraz poszerzać swoje horyzonty! 

- Natalia Kołodziejczak opisuje swoje wrażenia.

Bycie Ambasadorką czy Ambasadorem to możliwość poznawania Uczelni "od kuchni", a raczej przyłączenia się do tego, co się w tej "kuchni" dzieje. A dzieje się naprawdę dużo, dlatego osoby o najróżniejszych temperamentach sprawdzą się w tej roli. Jest tu też przestrzeń do planowania swoich własnych przedsięwzięć i projektów. 

- dodaje Aga Becherka, uczestniczka dwóch edycji programu. 

Brzmi kusząco? W takim razie wszystkie niezbędne informacje na temat regulaminu oraz ambasadorskich obowiązków i benefitów znajdziesz w zakładce Ambasador #UniLodz

Tekst: Joanna Arndt-Mordzak, Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcie: Maciej Andrzejewski, Centrum Komunikacji i PR UŁ