Projekt mentorski UŁ – rozpoczęła się rekrutacja do XI edycji

Chcesz rozwinąć swoje kompetencje, karierę zawodową lub po prostu szukasz pomysłu na siebie? Marzy Ci się kariera w takich branżach jak media, prawo, BPO, IT, administracja publiczna, PR czy HR ale nie wiesz jak zacząć? Nie zwlekaj i już teraz zgłoś się do Projektu mentorskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Skorzystaj z bogatej wiedzy i doświadczenia mentorów.

grafika dotycząca programu cztery uśmiechnięte osoby na niebieskim tle

O projekcie, czyli odkryj swój potencjał pod okiem mentora

Projekt mentorski UŁ to wyjątkowa szansa na indywidulaną, półroczną współpracę z mentorem. Uroczysta gala otwierająca projekt zaplanowana na 7 grudnia 2023 r. to doskonała okazja do wzajemnego zapoznania się w parach mentorskich. Co dzieje się później? To już zależy od Was i celów jakie wyznaczycie wspólnie z mentorem. Możecie wspólnie omówić ścieżkę Waszej kariery zawodowej. Współpraca może dotyczyć też rozwoju waszych kompetencji osobistych – wyznacznikiem są tu Wasze potrzeby. Spotkania odbywają się regularnie przez pół roku, minimum raz w miesiącu w uzgodnionej formule, on-line lub w ustalonym miejscu. 

Kim są mentorzy, z kim będziecie współpracować?

Mentorzy zaangażowani w projekt to m.in. reprezentanci świata biznesu, kultury i mediów. Są to absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy odnieśli sukces zawodowy, zajmują wysokie stanowiska w różnych organizacjach, są ekspertami w swoich dziedzinach. Kluczowe jest też to, że są to ludzie pełni pasji, zaangażowania i otwarci na to, aby dzielić się z Wami własnym doświadczeniem i wiedzą. Dzięki temu macie wyjątkową szansę poznać od kuchni jak wygląda branża, z którą chcielibyście związać swoją przyszłość zawodową. Jeżeli natomiast poszukujecie swojej ścieżki, zmagacie się z wątpliwościami to doskonałą okazją na ich rozwianie jest właśnie rozwój pod okiem doświadczonego mentora.  

Dla kogo jest projekt?

W projekcie mogą wziąć udział studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Nie musicie mieć wysokiej średniej czy spektakularnych osiągnieć, aby współpracować z mentorem. Dodatkowe aktywności zwiększają oczywiście Wasze szanse, ale ważne jest, abyście jak najlepiej zaprezentowali się podczas rekrutacji. Pokażcie swoją chęć rozwoju, ambicje, aby sięgać po więcej, gotowość do pracy nad sobą. 

Macie wątpliwości czy się zgłosić? Posłuchajcie co o projekcie i pracy z mentorem mówią uczestnicy poprzedniej edycji. 

 

Jak się zgłosić?

  • Wybierzcie preferowanego mentora – ich sylwetki dostępne są na stronie. W tej edycji udział weźmie aż 35 mentorów. 
  • Wypełnijcie aplikację do 12 listopada br.
  • Wasze zgłoszenia zostaną następnie przekazane mentorom i to oni wybiorą osoby, którym mogą towarzyszyć w rozwoju i służyć swoim wsparciem.
  • O wynikach rekrutacji poinformujemy Was do 24 listopada a na stronie internetowej projektu opublikujemy listę par mentorskich.
  • Ostatnim krokiem jest półroczna przygoda i rozwój pod okiem mentora.

Więcej informacji o projekcie jest dostępnych w Strefie Studenta na stronie Projektu mentorskiego.

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR