Łódź. Miasto modernistyczne - nowość wydawnicza

Czy Łódź rzeczywiście była miastem sprzeczności? Z jednej strony brudną, biedną i zaniedbaną, z drugiej - ostentacyjnie bogatą i nowoczesną? Czy stanowiła ona ikoniczny przykład modernizmu peryferyjnego?

Okładka książki pt. Łódź. Miasto modernistyczne

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej publikacji pt. "Łódź. Miasto modernistyczne", wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Ta interdyscyplinarna monografia jest dziełem badaczek i badaczy z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy w swoich tekstach poruszają szeroki zakres zagadnień związanych z modernistyczną Łodzią.

Książka porusza m.in. takie tematy jak:

• Architektura i urbanistyka Łodzi
  • Życie codzienne mieszkańców
  • Przemysł i gospodarka
  • Kultura i sztuka
  • Polityka i społeczeństwo

"Łódź. Miasto modernistyczne" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób zainteresowanych historią, architekturą i kulturą Łodzi.

Autorkami i autorami tekstów zamieszczonych w monografii są m.in. pracownicy Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ:

Więcej informacji o publikacji: wydawnictwo.uni.lodz.pl/produkt/lodz-miasto-modernistyczne/