Konkurs EDUinspiracje Media 2024

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła kolejną edycję konkursu EDUinspiracje Media. Konkurs skierowany jest zarówno do doświadczonych dziennikarzy i twórców internetowych, jak i ambitnych amatorów. Do udziału zaproszeni są dziennikarze, blogerzy, youtuberzy, influencerzy oraz zespoły redakcyjne. EDUinspiracje Media 2024 to idealna platforma dla tych, którzy w sposób przystępny, zrozumiały i atrakcyjny prezentują problematykę związaną z programami i inicjatywami edukacyjnymi.

Tegoroczna edycja konkursu EDUinspiracje Media odbywa się pod hasłem „Nowe horyzonty w edukacji”. Tematem przewodnim są programy i inicjatywy edukacyjne prowadzone przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Forma ekspresji jest całkowicie dowolna – może to być artykuł, reportaż, audycja, film czy vlog. Szczególnie honorowane będą prace, które nie tylko inspirują, lecz także informują, edukują i prowokują do myślenia, zwracając uwagę na istotne kwestie i wyzwania, jak również sugerują możliwe rozwiązania i nowe ścieżki dla przyszłości edukacji. Poszukiwane są oryginale, inspirujące pomysły ukazujące różne perspektywy na edukację. 

Prace do konkursu mogą zgłaszać zarówno indywidualni dziennikarze, jak i całe redakcje, a także twórcy internetowi – niezależnie, czy działają na platformach blogowych, na YouTube, czy też jako influencerzy na różnych platformach mediów społecznościowych. 

Zgłoszenia są przyjmowane od 25 kwietnia do 30 września 2024 roku. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace w języku polskim oraz takie, które miały swoją premierę nie wcześniej niż 15 września 2023 roku. 

Laureatów konkursu wybierze Kapituła Konkursu. Jej skład to znani i cenieni w Polsce eksperci z dziedziny dziennikarstwa i edukacji. Są to wybitne postacie świata mediów, doświadczeni dziennikarze oraz znawcy tematyki edukacyjnej. Nadesłane prace będą oceniane według następujących kryteriów: oryginalność, merytoryczna precyzja oraz unikalne spojrzenie na edukację.

Kapituła Konkursu wyłoni zwycięzców w następujących kategoriach:

  • Publicystyka 
  • Reportaż 
  • Wywiad 
  • Kategoria specjalna: materiał studencki.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach:

 

Materiał: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ