Juwenalia UŁ i UMED 2024 – pochód rektorski przez osiedle akademickie

Tydzień juwenaliowy trwa – ze stadionu AZS na osiedle akademickie przy ul. Lumumby przemaszerował pochód studentów i doktorantów prowadzony przez władze Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego, tym samym rozpoczynając tegoroczne Juwenalia, organizowane wspólnie przez obie uczelnie. Juwenalia UŁ&UMED będą trwać do wtorku 14 maja (przed nami jeszcze m.in. śniadanie na zregenerowanie w niedzielę oraz Dzień Doktoranta).

Przed pochodem – prof. Elżbieta Żądzińska, rektor UŁ i prof. Janusz Piekarski, rektor elekt UMED wraz z przedstawicielami samorządów studenckich obu uczelni – powitali wszystkich, dając znak do rozpoczęcia imprezy. Zebrani na stadionie AZS Łódź mogli także wysłuchać koncertu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kujon".

Trasa pochodu rektorskiego prowadzonego przez prof. Roberta Zakrzewskiego, prorektora ds. studentów i jakości kształcenia i innych przedstawicieli władz uczelni wiodła do poszczególnych domów studenckich na osiedlu akademickim, przed którymi ich mieszkańcy – studenci UŁ i UMED inscenizowali satyryczne scenki.

Koncertowe dwa dni: Vito Bambino, Elektryczne Gitary, Guzior, Baranovski i inni…

Na piątkowy (10 maja) oraz sobotni (11 maja) wieczór na placu juwenaliowym zaplanowano koncerty. Program Juwenaliów UŁ i UMED 2024:

Piątek (10 maja)

• 19.10 koncert zespołu studenckiego
  • 20.00 Koniec Świata
  • 21.30 Elektryczne Gitary
  • 22.40 przywitanie gości przez Władze UŁ i UMED
  • 23.45 Vito Bambino

Sobota (11 maja)

• 19.10 koncert zespołu studenckiego
  • 19.50 koncert Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca UŁ „Kujon”
  • 20.20 QMPLE
  • 21.40 Łona x Konieczny x Krupa
  • 23.00 Guzior
  • 00.20 Baranovski

Więcej informacji o Juwenaliach i wydarzeniach towarzyszących

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego będą trwać do wtorku 14 maja.

Pochód Juwenaliowy ulicą Piotrkowską powrócił do Łodzi!

Kilka dni wcześniej, po długiej przerwie powrócił kultowy Pochód Juwenaliowy ulicą Piotrkowską, który rozpoczął obchody studenckiego święta w całej Łodzi. Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik przekazał studentom symboliczne klucze do bram miasta.

przekazanie kluczy do miasta studentom

Wydarzenie zorganizowane w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego zrzeszającego 6 łódzkich uczelni publicznych – Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Łódzka, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, odbyło się w środę (8 maja). Na zakończenie zagrała Majka Jeżowska i Band.

Materiał: Iwona Ptaszek-Zielińska, Biuro Prasowe UŁ (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Zdjęcia podczas pochodu na AZS Łódź: Natalia Naworska (CKiPR)