Filozofowanie z dziećmi – warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek (prowadzi Anna Jurek)

Miejsce wydarzenia: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Matejki 34A, Łódź
Czas: 13 czerwca 2024 (czwartek) 17:00 - 19:00

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki wszystkich przedmiotów, a także wychowawców/wychowawczynie oraz pedagogów/pedagożki na warsztaty filozofowania z dziećmi.

Przed nami kolejna odsłona zajęć praktycznych organizowanych dla edukatorów przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Treningi oparte są na publikacjach z serii „Edukacja dla Mądrości”, w skład której wchodzą opracowania warsztatów z dociekań filozoficznych, inspirowane działalnością Matthew Lipmana (inicjatora nowego ruchu edukacyjnego ukierunkowanego na rozwijanie myślenia).

Gdzie jest Lailonia? Czy Lailonia jest tylko jedna? Czy wszyscy szukamy tego samego? Czy w poszukiwaniach zawsze najważniejsze jest dotarcie do celu?

W ramach warsztatów filozoficznych skupimy się na książce “13 bajek z królestwa Lailonii dla małych i dużych” Leszka Kołakowskiego.

Mapą w tej podróży będzie dla nas „Bagaż doświadczeń” przygotowany przez Annę Jurek oraz nauczycieli i nauczycielki w ramach projektu „Włącz teatr” realizowanego przez Teatr Pinokio.

To zbiór ćwiczeń i zabaw, które mogą posłużyć do stawiania pytań m.in. o dobre życie, tożsamość, autentyczność, normy społeczne, bunt, czas, szukanie własnej drogi.

To od Was, uczestniczek i uczestników zajęć, będzie zależało, jaką drogę wybierzemy i czy to dotarcie do celu będzie najważniejsze, czy sama wędrówka.

Wyniesione doświadczenia i umiejętności z warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mogli wdrożyć w swojej praktyce edukacyjnej.

Zajęcia poprowadzi Anna Jurek – edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, według którego prowadzi warsztaty z dziećmi. Współpracuje z instytucjami kultury, festiwalami literatury i wydawnictwami książek dla dzieci i młodzieży. Prowadzi profil na Instagramie @pani.cogito.filozofuje. Otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania.

Miejsce warsztatów: siedziba Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.

Liczba miejsc: 20 (decyduje kolejność zgłoszeń – prosimy o informację w przypadku ewentualnej rezygnacji z udziału).
Wydarzenie bezpłatne!
Zapisy: marta.szymczyk@uni.lodz.pl