Doktoraty wdrożeniowe UŁ 2024. Rusza VIII edycja programu

Uniwersytet Łódzki otwiera nabór do VIII edycji programu „Doktorat wdrożeniowy 2024”. Jego uczestnicy zrealizują badania naukowo-wdrożeniowe z wybranymi podmiotami społeczno-gospodarczymi i przedsiębiorstwami. Do programu mogą zgłosić się wszyscy studenci, którzy obronili tytuł magistra i planują aplikację do szkół doktorskich na naszej uczelni. Nabór będzie trwał od 13.05.2024 do 14.06.2024 r.

Doktorat wdrożeniowy jest programem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który pozwala połączyć pracę badawczą i zawodową. Otwiera drogę do uzyskania stopnia doktora osobom, które chcą jednocześnie rozwijać karierę naukową i nie przerywać pracy poza uczelnią. Doktorat wdrożeniowy ma bardzo praktyczny wymiar, ponieważ oznacza przygotowanie rozprawy doktorskiej, która usprawni działanie organizacji zatrudniającej doktoranta. Do programu mogą zgłosić się wszyscy studenci UŁ, którzy obronili tytuł magistra i planują aplikację do szkół doktorskich na naszej uczelni.

Warunkiem udziału w programie jest przyjęcie do szkoły doktorskiej, zatrudnienie przez organizację i przyznanie opiekuna pomocniczego spośród jej pracowników. Podmioty, które już współpracują z UŁ w ramach programu, to m.in.: Sieć badawcza Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa (Łódź) oraz Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (Warszawa); Centrum Innowacji i Transferu Technologii (Łódź); Grupa Lotos S.A. (Gdańsk); Bionanopark (Łódź); Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości (Łódź); Lumileds Poland S.A. (Pabianice); EC1 Łódź Miasto Kultury w Łodzi; ABB Sp. z o.o. (Aleksandrów Łódzki); Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY” (Łódź); Państwowe Muzeum Etnograficzne (Warszawa). Chemat Sp. z o.o. (Konin); Zarząd Inwestycji Miejskich (Łódź).

Więcej informacji o VIII edycji programu

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ