Bieg Uniwersytetu Łódzkiego „Uwolnij Energię 2.0” za nami!

Blisko 200 uczestników, uniwersyteckie upominki, atrakcje dla dzieci, piknik – w minioną niedzielę na terenie Lasu Łagiewnickiego, odbył się Bieg Uniwersytetu Łódzkiego „Uwolnij Energię 2.0”, Program zawodów obejmował bieg dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 5 km. Zawody uroczyście otworzył dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia.

od lewej: dr Piotr Kędzia, prof. Robert Zakrzewski
Biegacze z Sekcji Biegowej UŁ
od lewej: dr Piotr Kędzia, prof. Robert Zakrzewski, Renata Olender-Bartosik

Uwolnij Energię 2.0 – bieg i piknik na Rogowskiej

Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych (upał powyżej 32 stopni Celsjusza oraz zapowiadane gwałtowne burze) na udział w uniwersyteckiej imprezie biegowej w niedzielę 30 czerwca, zdecydowało się około 200 osób. Bieg główny ukończyło ok. 150 biegaczy, a bieg dzieci i młodzieży – 35 uczestników.

Zwycięzcy biegu głównego w poszczególnych kategoriach:

Kategoria OPEN

Kobiety:
1.    Paulina Pruszkowska-Przybylska (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) – 00:22:12
2.    Paulina Trzewikowska – 00:23:37
3.    Agnieszka Antczak – 00:24:31

Mężczyźni:
1.    Maksym Shvets – 00:19:44
2.    Vadym Dvorak – 00:20:35
3.    Tomasz Padzik – 00:21:02

Kategoria PRACOWNIK UŁ

Kobiety:
1.    Renata Olender-Bartosik (Centrum Nauki) – 00:25:44
2.    Marta Gabryelczyk (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) – 00:27:23
3.    Joanna Muras (Wydział Zarządzania) – 00:27:23

Mężczyźni:
1.    Łukasz Arendt (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) – 00:21:10
2.    Maciej Gryżewski (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) – 00:23:08
3.    Marcin Włodarczyk (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) – 00:25:13

Kategoria STUDENT UŁ

Kobiety:
1. Ewelina Krawczyk (Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UŁ) – 00:27:08
2. Marika Świrska (Wydział Zarządzania) – 00:31:48
3. Kamila Matyśkiewicz (Wydział Nauk o Wychowaniu) – 00:32:00

Mężczyźni:
1. Jan Dłabich (Wydział Zarządzania) – 00:21:54
2. Jakub Karasek (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych) – 00:23:38
3. Christopher Semmler (Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców) – 00:23:59

Gratulujemy!

Dla wszystkich zapisanych uczestników przygotowano pakiet startowy z koszulką oraz pamiątkowy medal. Zapewniono również catering, dzieci mogły skorzystać z rozstawionych dmuchanych zjeżdżalni i malowania buziek. Dla najlepszych biegaczy i biegaczek, startujących w trzech biegach przygotowano statuetki i uniwersyteckie upominki. Na koniec zawodów spośród wszystkich uczestników został wylosowany voucher na pobyt weekendowy dla dwóch osób w Beskidzie Niskim.

Wyniki Biegu głównego
Wyniki Biegu dzieci i młodzieży

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy dla: dr. Piotra Kędzi z Centrum Kształcenia Pedagogów Spotu na Wydziale Nauk o Wychowaniu (kierownika projektu), Renaty Olender-Bartosik z Centrum Nauki, prof. Łukasza Arendta z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, prof. Radosława Janiaka z Wydziału Filozoficzno-Historycznego, prof. Grzegorza J. Wolskiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, dr Marty Ułańskiej ze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców, mgr inż. Urszuli Świercz-Pietrasik z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, dr Eleonory Ratowskiej-Dziobiak z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, dr Izabeli Różańskiej-Bińczyk z Wydziału Zarządzania, Joanny Muras z Wydziału Zarządzania, Małgorzaty Gramali z International Hub UŁ, Marty Gabryelczyk z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, mgr Marcina Podgórskiego z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, dr Anny Maszorek-Szymali z Wydziału Nauk o Wychowaniu oraz prof. Marka Majewskiego z Wydziału Matematyki i Informatyki.

Fotorelacja z biegu (fot. Maciej Andrzejewski, CKiPR)

Treningi biegowe dla pracowników UŁ

Przypominamy także o odbywających się cotygodniowych treningach biegowych dla pracowników UŁ prowadzonych przez dr. Piotra Kędzię z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. To doskonała okazja, aby przygotować się do zawodów pod okiem profesjonalnego trenera, olimpijczyka z Pekinu i Aten. Treningi odbywają się w czwartki o godz. 17.30 w Parku 3 Maja lub na Zdrowiu. Szczegóły dotyczące miejsca przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ. 

Treningi biegowe oraz Bieg Uniwersytetu Łódzkiego „Uwolnij Energię 2.0” realizowane są w ramach projektu „Uwolnij Energię 2.0”, z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Materiał: Renata Olender-Bartosik, Centrum Nauki
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR