Akcja UŁ „Za kwiaty dziękujemy” – przedszkolaki malowały nowe wzory kartek

Kilkanaścioro małych podopiecznych Przedszkola Uniwersytetu Łódzkiego wzięło udział w wielkim malowaniu nowych wzorów kartek okolicznościowych na potrzeby akcji „Za kwiaty dziękujemy”, prowadzonej od ponad dziesięciu lat przez uczelnię.

Dzięki ich niezwykłej, praktycznie nieograniczonej dziecięcej wyobraźni szablony z logo Uniwersytetu Łódzkiego wypełniły się rysunkami we wszystkich kolorach tęczy i w efekcie powstały wspaniałe projekty uniwersyteckich kartek. Pracę małych artystów podglądali też zaproszeni dziennikarze łódzkich mediów.

W ramach akcji „Za kwiaty dziękujemy”, którą rozpoczęliśmy z inicjatywy grona profesorskiego, zachęcamy studentów UŁ, by zamiast bukietów kwiatów po obronie prac dyplomowych, chcąc wyrazić swą wdzięczność promotorom i recenzentom, wręczali im jedyne w swoim rodzaju kartki okolicznościowe. Obdarowani naukowcy zostawiają je sobie na pamiątkę, często wspominając potem swoich studentów sprzed lat. Kartki kupowane i wręczane są na uczelni także przy innych okazjach. 

Całkowity dochód ze sprzedaży kartek trafia do współpracujących z uczelnią organizacji pomocowych, które na co dzień opiekują się dziećmi. Obecnie są to fundacje Słonie na Balkonie i Happy Kids. Dotychczas kartki malowały dzieci – podopieczni fundacji, którym pomaga UŁ; przedszkolaki z naszej uczelnianej placówki przy ul. Strajku Łódzkich Studentów 1981 r. nr 13 (XIII DS na Lumumbowie) wzięły udział w malowaniu po raz pierwszy. 

Kartki wykonane z papieru ekologicznego, z przestrzenią na własny tekst podziękowań, dostępne są dla członków społeczności UŁ w sklepie w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Matejki 32) oraz online w naszym sklepie inernetowym. Cena kartki to jedynie 20 złotych. Co roku z tytułu sprzedaży kartek w akcji „Za kwiaty dziękujemy” do podopiecznych fundacji trafia po kilka tysięcy złotych. 

Materiał: Centrum Komunikacji i PR UŁ 
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)