STREFA KANDYDATA

Dobrze mieć autostrady, ale smak życiu nadają dopiero ścieżki, którymi można sobie od nich odbiegać

Tadeusz Kotarbiński

WYDZIAŁ DLA HUMANISTÓW

Dzisiejszy Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ powstał w 1952 roku i jest jednym z najstarszych jednostek Uniwersytetu Łódzkiego. To nowoczesny i prężnie działający ośrodek naukowy, w którym kształcą się studenci archeologii, etnologii i antropologii kulturowej, filozofii, historii i historii sztuki, okcydentalistyki oraz wojskoznawstwa.

Współpracujemy z naszymi partnerami z sektorów kultury, sztuki i biznesu. Łączymy tradycje i spuściznę wielkich mistrzów z nowoczesnymi badaniami i odważnymi przedsięwzięciami z rozmaitymi instutycjami.

 

WIĘCEJ

Witaj w Strefie Kandydata! Skoro tu jesteś, zapewne chcesz nas trochę lepiej poznać. Zacznijmy więc od podstaw. Jesteśmy młodym uniwersytetem - powstaliśmy 24 maja 1945 roku w sercu Polski. Mimo tak młodego (jak na szkołę wyższą) wieku należymy do największych uczelni w kraju.

Co nas wyróżnia?  Kreatywne podejście do kształcenia,  otwartość na to, co nowe i nieoczywiste, a także odważne dążenie do innowacyjnych rozwiązań. Wszystko to jest możliwe dzięki naszej niesamowitej społeczności, którą tworzy 26 000 studentów i doktorantów oraz niemal 4 tysiące pracowników.

DLACZEGO ŁÓDŹ?

Istnieją solidne podstawy, by twierdzić, że Łódź jest miejscem wręcz stworzonym do studiowania. Poniżej można znaleźć kilka, mniej lub bardziej praktycznych powodów, dla których to właśnie w Łodzi warto spędzić niepowtarzalny i ekscytujący czas studiów. A może i zostać na dłużej! Przed rozpoczęciem lektury zachęcamy do przejrzenia galerii zdjęć Łodzi wykonanych przez Pawła Augustyniaka, fotografa architektury i wnętrz.

MAPA

KIERUNKI STUDIÓW

Na prowadzonych przez nas studiach szczególnie dobrze odnajdują się twórcze osoby o nietuzinkowych pasjach. Dzięki swobodnej atmosferze i szerokiemu wyborowi zajęć studenci mają okazję, by rozwijać swoje zainteresowania. Pracują w niewielkich grupach i zawsze mogą liczyć na indywidualne podejście wykładowców. Nasze autorskie programy nauczania są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu dostarczają wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy

WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ W ZAKŁADCE STREFA KANDYDATA, W PRAWYM GÓRNYM ROGU