Uniwersytecki Dzień Dziecka

Miejsce wydarzenia: Lumumby 22/26, 91-404 Łódź
Czas: 02 czerwca 2023 (piątek) 15:00 - 19:00

Zapraszamy wszystkich członków społeczności UŁ wraz z małymi podopiecznymi do udziału w Uniwersyteckim Dniu Dziecka – integracyjnym pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca 2023 r. w godzinach 15.00–19.00 na terenie stadionu AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26.

Atrakcji nie zabraknie. W programie pikniku znajdą się m.in. eksperymenty chemiczne, lekcje kaligrafii arabskiej, warsztaty z tworzenia origami, gogle VR, koreańskie gry i łamigłówki, strefa książki obrazkowej, aktywności artystyczne, warsztaty tańca ludowego, zabawy i gry sportowe, dmuchany tor przeszkód i wiele innych. Specjalnie z tej okazji zagra dla nas także łódzki zespół muzyczny „4dladzieci”. 

Zaangażowana jest cała społeczność uniwersytecka. Warsztaty, gry i animacje przygotowują Studenckie Kół Naukowych. Będą z nami:  

Będzie z nami także Przedszkole UŁ oraz koło teatralne Drama Club z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Kujon” przygotował m.in. zabawy taneczno-ruchowe z regionu łowickiego.  

Gry i zabawy sportowe dla uczestników będą także prowadzić beneficjenci naszego programu kariery dwutorowej Studia i Sport w UŁ oraz trenerzy AZS Łódź.

Animacje i gry przygotowują sportowcy z Fundacji Moonway, którzy będą uczyć techniki gry ultimate frisbee, siatkówki i chodzenia po linie slackline. Kreatywne działania dla dzieci i opiekunów z wykorzystaniem techniki japońskiego teatru Kamishibai oraz jego rekwizytów szykują aktorki z Fundacji Ależ Gustawie! Marta Nowacka z Archizo przygotowała zajęcia animacyjne w formie gry terenowej, podczas której wykorzystane zostaną klocki Archizo oraz materiały ekologiczne. Gra terenowa będzie przeznaczona zarówno dla dzieci jak i rodziców.   

Tego dnia nikt się z nami nudzić nie będzie.

Uniwersytecki Dzień Dziecka organizuje Uniwersytet Łódzki, Związek Nauczycielstwa Polskiego UŁ, NSZZ Solidarność i AZS Łódź

Regulamin wydarzenia

Serdecznie zapraszamy! 

Materiał: Centrum Komunikacji i PR

mapa terenu

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Lumumby 22/26, 91-404 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 02 czerwca 2023 (piątek) 15:00 - 19:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB