Psia kość! Pomoc od UŁ trafiła do potrzebujących zwierząt

12 edycja listopadowej zbiórki Uniwersytetu Łódzkiego dla Schroniska dla Zwierząt w Łodzi zakończyła się. Wszystkie dary dostarczyliśmy na ul. Marmurową. Psia Kość! Ponad tona karmy od społeczności UŁ trafiła do potrzebujących czworonogów.

pies stojący za siatką ogrodzenia

Przez cały listopad w ponad 30 punktach na całej uczelni rozstawione były oznakowane pudła, do których można było przynosić karmę, zwłaszcza specjalistyczną, a także koce i ręczniki.

W naszą akcję, jak co roku, zaangażowała się cała społeczność UŁ - studenci i pracownicy, a także Przedszkole UŁ oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ. Wynikiem tej współpracy jest kolejna porcja wsparcia dla potrzebujących czworonogów. I to nie mała - ponad 1100 kg karmy, do tego koce, ręczniki i akcesoria.  

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję. Nasze wspólne działania mają wielką moc.

Każda pomoc ma znaczenie

Najlepszą rzeczą, jaką możemy ofiarować zwierzakom, jest dom, ale możemy je także wspierać na inne sposoby. Ich dzienne wyżywienie to około 400 kg karmy. Dlatego też liczy się każdy pomocny gest.

Przypominała o tym Marta Olesińska dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, która na Śniadaniu Prasowym UŁ pojawiła się w towarzystwie czworonożnego przyjaciela, który też kiedyś trafił do Schroniska.

Jesteśmy tutaj dzisiaj z Pupku, aby przypomnieć o listopadowej zbiórce na Uniwersytecie Łódzkim Psia Kość! Jak co roku podkreślamy, jak jest ważna i potrzebna, bo potrzeby zwierząt w schronisku są ogromne. Oczywiście najlepszym prezentem dla nich jest odpowiedzialny dom, ale jeśli ktoś nie może sobie na to pozwolić, to właśnie np. karma jest tym prezentem. W tej chwili w schronisku mieszka około 350 psów i ponad 100 kotów, dziennie potrzebują prawie 400 kg karmy. Na szczęście nasze zwierzęta naprawdę nie mogą narzekać na darczyńców, bo codziennie do schroniska docierają jakieś podarunki dla nich, dlatego też razem z Pupku chcielibyśmy gorąco zachęcić wszystkich do włączenia się do akcji i do wspierania właśnie w ten sposób podopiecznych schroniska.

Zwierzaki potrzebują pomocy przez cały rok. Nie zapominajmy o nich. Aktualną listę potrzeb znaleźć można na stronie schroniska.

UŁ pomaga zwierzakom od lat

Psia Kość! na UŁ to listopadowa zbiórka darów dla łódzkiego schroniska dla zwierząt. Uniwersytet Łódzki, jako uczelnia odpowiedzialna społecznie, wspiera czworonogi od wielu lat. W ciągu dwunastu edycji zebraliśmy ponad 6 ton karmy a także koce, leki, zabawki i akcesoria potrzebne psom i kotom, które przekazaliśmy do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi.

Materiał: Centrum Komunikacji i PR