5,5 tony złotych monet dla WOŚP dzięki akcji studentów UŁ

Poznaliśmy wyniki 14. edycji projektu Zbudujmy Razem Serce! Sztab Studenckiego Koła Naukowego Inwestor grając razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przekazał w tym roku na rzecz Fundacji i walki z sepsą 88 386,80 złotych!

Studenci UŁ stojący przy wielkim sercu ułożonym ze złotych monet(fot. SKN Inwestor)

Podczas 31. finału WOŚP po raz czternasty członkowie Studenckiego Koła Naukowego Inwestor wspólnie z łódzką społecznością, stworzyli wielkie serce ze złotych monet w łódzkiej Manufakturze. Serce ogromne, wypełnione mnóstwem grosików. W tym roku ważyły one aż 5,5 tony. Studenci z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, którzy zorganizowali tę akcję, poświęcili ponad 280 godzin na ich segregację.  

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas w dniu finału i dorzucili swojego „grosika”! To właśnie dzięki tym osobom powstało ogromne złote serce! Myślę, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku jest dniem szczęścia i radości. Jestem ogromnie dumna z członków całego mojego sztabu, którzy od rana do wieczora pomagali, wkładając w to ogrom pracy, a dodatkowo dzielili się z innymi pozytywną energią i stwarzali cudowną atmosferę tego dnia. Już dzisiaj możecie zacząć zbierać złote monety i do zobaczenia w przyszłym roku! 

mówi Ania Antczak, koordynatorka tegorocznej akcji „Zbudujmy Razem Serce”.

Projekt studentów UŁ cieszy się od lat dużą popularnością. Niektórzy mieszkańcy Łodzi i okolic przez cały rok zbierają grosze, by dorzucić je do “złotego” serca. Akcja została także wyróżniona przez redakcję TVN24, która wytypowała ją jako jedno z 31 najciekawszych i najważniejszych wydarzeń 31. finału WOŚP

Podczas wszystkich 14 edycji projektu, studenci zebrali dla WOŚP łącznie ponad 711 tys. zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję i gratulujemy studentom SKN Inwestor! 

Materiał: SKN Inwestor
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR