"Zbrodnie w historii" - ogólnopolska konferencja naukowa

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź
Czas: 16 grudnia 2022 (piątek) 08:30 - 17 grudnia 2022 (sobota) 17:40

W dniach 16-17 grudnia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym odbędzie się interdyscyplinarna konferencji naukowa pt. „Zbrodnie w historii”. Wydarzenie zostało zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Historia od starożytności po dzieje najnowsze trwale naznaczona jest niezwykle wielką ilością popełnianych zbrodni różnego rodzaju. Niezależnie od przyjętej definicji (czy to według Kodeksu Karnego, czy prawa zwyczajowego) słowo „zbrodnia” wpisało się w dzieje ludzkości towarzysząc zarówno zwykłym ludziom, jak i wielki wydarzeniom światowej rangi. Popełniane przez osoby o różnym wieku, statusie społecznym, zawodzie, przekonaniach, płci, religii, itd. mogą być cennym źródłem informacji, dlatego też warto się nad nimi pochylić i zbadać najrozmaitsze zbrodnie w dziejach ludzkości.

Program wydarzenia poniżej.

plakatInformacje organizacyjne:

• Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 grudnia 2022 r., w formie stacjonarnej w gmachu Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. A. Kamińskiego 27a w Łodzi.
  • Przewidujemy wydanie materiałów pokonferencyjnych
  • Na wszystkie pytania, uwagi i wątpliwości będziemy odpowiadać za pośrednictwem skrzynki mailowej: konferencja.zbrodnie.2022@gmail.com

Organizatorami są: Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/3XV3sgTmd

Informacje: Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 16 grudnia 2022 (piątek) 08:30 - 17 grudnia 2022 (sobota) 17:40