Wystawa pt. "A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1, 5) na Uniwersytecie Ostrawskim

Wystawa pt. "A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1, 5) została zaprezentowana na Uniwersytecie Ostrawskim 24 listopada!

Wystawa pt. "A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1, 5), którą można było niedawno oglądać w Łodzi w Galerii Wozownia 11 (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11) powędrowała do Czech. Została zaprezentowana na Uniwersytecie Ostrawskim. Podobnie jak w przypadku łódzkiej edycji, współorganizatorami wydarzenia są Uniwersytet Łódzki oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe.

Otwarcie wystawy odbyło się w dniu 24 listopada 2022 r. w GALERIE NA PŮDĚ (Galerie Filosofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, ul. Reální 1476/5) o godz. 13:30. Słowo wprowadzające wygłosił Dziekan Wydziału Filozoficznego doc. Robert Antonin, który następnie przekazał głos kuratorce wystawy - prof. Anecie Pawłowskiej z Uniwersytetu Łódzkiego. Warto dodać, że ekspozycja został uświetniona prze przybycie Dziekanów Wydziałów Artystycznych goszczących na zjeździe na Uniwersytecie Ostrawskim. Ekspozycja zostanie prawdopodobnie w kolejnym miesiącu zaprezentowana na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie.

Przedsięwzięcie wystawiennicze na Uniwersytecie Ostrawskim doszło do skutku dzięki pomocy naukowców z Ostrawy z zaprzyjaźnionego Wydziału Filozoficznego z Katedry Historii Sztuki i Dziedzictwa Kulturowego (Katedra dějin umění a kulturního dědictví). Zwłaszcza wielkiej pomocy prof. Waldemara Delugi, Doc. Danieli Danieli Rywikowej oraz mgr Neli Parmovej, a także studentów.

Kuratorem projektu jest dr hab. Aneta Pawłowska (Instytut Historii Sztuki UŁ).

Informacje: Instytut Historii Sztuki UŁ