Wystawa plakatów Jana Zielińskiego dostępna dla zwiedzających

Wystawa „Estetyka na zawsze, sztuka na co dzień. Plakaty Jana Zielińskiego” prezentuje ponad 100 plakatów nawiązujących do różnych wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi w latach 1991-2012. Prace łódzkiego rysownika można zobaczyć w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5) do 13 maja 2023 r.

Prace Jana Zielińskiego znajdują się w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5) do 13 maja 2023 r. Można je zobaczyć

  • w czwartki i piątki (w godz. 15.00–19.00)
  • w soboty (w godz. 13.00–18.00)

zebranie goście na wernisażu wśród plakatów

FOTORELACJA Z WERNISAŻU

Zanim wybierzecie się na wystawę, warto zapoznać się z kilkoma komentarzami do prac Jana Zielińskiego, które znajdziecie na stronie portalu tematycznego IF Kolekcja. Polski Plakat. Portal poświęcony jest teorii i krytyce artystycznej, działa przy Instytucie Filozofii UŁ.

 

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.