Webinar "Wstyd – o czym chce Ci powiedzieć?"

Studenci Dla Zdrowia oraz The Presja zapraszają na webinar "Wstyd – o czym chce Ci powiedzieć?". Jest to wydarzenie, które zagłębia się w złożoną i często niekomfortową emocję, jaką jest wstyd. Wstyd jest silnym uczuciem, które może wynikać z różnych sytuacji, takich jak odrzucenie społeczne, porażka osobista czy moralne przewinienia.

Plakat NZS promujący webinar pt. "Wstyd – o czym chce Ci powiedzieć?"

Przez ten niezwykle ważny temat przeprowadzi nas Magdalena Szyjka – terapeutka w inicjatywie The Presja. Bazując na swoim doświadczeniu - pracy w gabinecie – odpowie ona między innymi na pytania:

  • Co powoduje, że wchodzimy do krainy wstydu?
  • Jak reagujemy na wstyd i co wyrządza on w naszym życiu?
  • Jak zaopiekować się sobą będąc w poczuciu wstydu?
  • Jakie są sposoby by się jemu przeciwstawić?

Będzie to świetna okazja do pogłębienia zrozumienia tej potężnej emocji, co przełoży się na lepsze zrozumienie samego siebie i poprawę naszej relacji z nami.

Start: Facebook Live 25 maja, godzina 18:00. 

Link do wydarzenia:  https://fb.me/e/2QlMvNN80

Webinar będzie prowadzony przez Magdalenę Szyjkę, która jest terapeutką w inicjatywie The Presja. Tematem i celem webianru jest poznanie niezwykle ważnej i silnej emocji jaką jest wstyd. Przedstawimy przyczyny występowania wstydu; jak reagujemy na wstyd oraz w jaki sposób możemy mu przeciwstawiać.  

Studenci Dla Zdrowia to inicjatywa mająca na celu szerzenie świadomości studentów na temat zdrowia psychicznego i fizycznego. Powstała w okresie pandemii, kiedy to wielu młodych ludzi musiało zmierzyć się z nową rzeczywistością, która mogła ich przytłoczyć. Celem Studentów dla Zdrowia jest edukowanie, zachęcanie do ruchu i prowadzenia zdrowego stylu życia. Skupia się on również na uświadamianiu o temacie chorób i zaburzeń psychicznych.