VI Dzień Doktoranta i drzwi otwarte Szkół Doktorskich UŁ

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 16/18, 90-232 Łódź
Czas: 18 maja 2023 (czwartek) 09:45 - 19 maja 2023 (piątek) 16:30

Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów zaprasza na VI Dzień Doktoranta. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18 maja 2023 r. w godzinach 9.45-18.15 oraz 19 maja 2023 r. w godzinach 9.00-16.30 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul Kopcińskiego 16/18.

 

18 maja – panele szkoleniowe, warsztaty

Głównym celem inicjatyw organizowanych 18 maja jest integracja studentów i doktorantów, promowanie nauki, stworzenie możliwości do dyskusji oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące m.in. przebiegu kształcenia oraz możliwości jakie daje doktorat. Chcemy, aby czas Juwenaliów poza dobrą zabawą i możliwością relaksu pozwolił studentom i doktorantom poszerzać swoje kompetencje.

Podczas Dnia Doktoranta uczestnicy będę mieli możliwość skorzystania z wielu paneli szkoleniowych i warsztatów. W ramach organizowanego wydarzenia zaplanowano kilka ścieżek tematycznych, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł wybrać ścieżkę adekwatną do własnych preferencji i oczekiwań. 

Podczas głównego panelu dyskusyjnego chcemy poruszyć niezwykle ważną kwestię ochrony zdrowia psychicznego studentów i doktorantów i stworzyć przestrzeń do swobodnej dyskusji oraz wymiany doświadczeń w tej materii. 

Tematyka przygotowanych szkoleń będzie obejmowała zagadnienia dotyczące umiejętności pisania oraz publikowania artykułów naukowych oraz wyboru odpowiedniego czasopisma naukowego, inwestowania w rozwój kariery naukowej i budowania własnej marki osobistej, elementów rozwojowych mających na celu wskazanie sposobów na sprawne przygotowanie rozprawy doktorskiej czy też rozliczania projektów grantowych. 

Drzwi Otwarte Szkół Doktorskich UŁ

Od godziny 16.45 do 18.15 zaplanowano Drzwi Otwarte Szkół Doktorskich UŁ w Centrum Szkół Doktorskich UŁ – I piętro XIV Dom Studencki UŁ, ul. Jana Matejki 21/23.

Celem tej części wydarzenia jest prezentacja oferty edukacyjnej Szkół Doktorskich UŁ oraz umożliwienie przyszłym kandydatom do Szkół Doktorskich uzyskania wiedzy na temat rekrutacji oraz czerpania z doświadczenia doktorantów.

19 maja – finał konkursu Talking Science

Talking Science to konkurs dla studentów i doktorantów, odbędzie się w czterech kategoriach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe i przyrodnicze oraz nauki medyczne. Kapituła konkursu wyłoni po trzech laureatów w każdej z kategorii, a publiczność zadecyduje o przyznaniu dodatkowych nagród publiczności.

Podczas finału, studenci i doktoranci mają tylko trzy minuty, aby opowiedzieć o wybranych problemach badawczych. Uczestnicy konkursu nie mogą posługiwać się prezentacją multimedialną, pomocami naukowymi, dodatkowymi środkami elektronicznymi jak dźwięk czy wideo ani żadnymi innymi rekwizytami.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:

 • I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2000 złotych
 • II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1500 złotych
 • III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych
 • nagroda publiczności – nagroda pieniężna w wysokości 500 złotych

Już dziś zapraszamy całą społeczność akademicką Uniwersytetu Łódzkiego do śledzenia zmagań zdolnych studentów i doktorantów. Na publiczność czekają inspirujące spotkania, nieoczekiwane punkty widzenia i porządna dawka nauki.

Tegorocznym partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Link do formularza zgłoszeniowego

Centrum Szkół Doktorskich UŁ otwarte! – siedziba w „Wieży Babel”

Materiał: Agata Pyrzanowska, Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów UŁ 

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 16/18, 90-232 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 18 maja 2023 (czwartek) 09:45 - 19 maja 2023 (piątek) 16:30

 • ND
 • PN
 • WT
 • ŚR
 • CZ
 • PT
 • SB