Umowa współpracy pomiędzy Wydziałem Filozoficzno-Historycznym, a Fundacją Urban Forms

31 stycznia 2023 r. Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ podpisał umowę współpracy z Fundacja Urban Forms. W ramach wspólnie prowadzonych działań pomiędzy Instytucjami udało się zorganizować konferencję pt. „AESTHETIC ENERGY OF THE CITY” oraz rozpocząć projekt „(Nie)zapomniane. Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego w Łodzi. Historia buduje tożsamość mieszkańców”.

Zdjęcie grupowe

Dzięki zacieśnieniu współpracy w nadchodzących miesiącach, badacze z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego (dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz oraz dr Sebastian Latocha) będą odpowiadali m.in. za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów z animacji kulturowej, dotyczących lokalnej historii osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego. Ponadto zostaną przeprowadzone szerokie prace inwentaryzacyjne materiałów znajdujących się w Izbie Pamięci osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego oraz indywidualne pogłębione wywiady etnograficzne wraz dyskusją grupowa z mieszkańcami osiedla.

Prof. Maciej Kokoszko

Umowę z ramienia Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ podpisał dziekan, prof. Maciej Kokoszko, a ze strony Fundacji Urban Forms prezes Teresa Latuszewska-Syrda.