Spotkanie z Przemysławem Owczarkiem w cyklu „Obiecane inspiracje”

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź

W czwartek (18 maja) o godz. 18.30 zapraszamy do Obiecana Café na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Obiecane inspiracje”. Rozmówcą Agnieszki Janiszewskiej będzie dr Przemysław Owczarek – antropolog kultury, pisarz, redaktor naczelny Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”. Z rozmowy dowiecie się m.in., czym jest twórcze pisanie, kim jest Robin Łódź, a także jak działa Muzeum Książki Artystycznej.

Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:

• Co literatura ma wspólnego z… lasem? O ekokrytyce i lasoterapii
  • Natura vs kultura – odwieczny antagonizm czy komplementarna jedność?
  • Robin Łódź – kim jest i o czym pisze?
  • Twórcze pisanie – rzemiosło czy randka z muzami?
  • Muzeum Książki Artystycznej – działalność, plany i najświeższe projekty

Przemysław Owczarek – antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, pisarz, laureat konkursów poetyckich, animator kultury, redaktor, muzealnik, wykładowca, menadżer kultury. Jest redaktorem naczelnym Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie” i redaktorem wydawanej przy piśmie serii poetyckiej „Biblioteka Arterii”. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury. W latach 2019 - 2023 wykładowca twórczego pisania na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

Więcej informacji nt. „Obiecanych inspiracji” znajdziecie na stronie projektu.

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)
Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź