Q&A Etnologia na sprzedaż? #1// gość: Adam Szajder

Nowy cykl spotkań online – Q&A z etnologami i etnolożkami o ich doświadczeniach na rynku pracy.

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, EthnoPassion i Pracownię Duży Pokój.

Muzea, skanseny, domy kultury, galerie, podmioty rządowe i pozarządowe, placówki naukowe i organizacje badawcze – po studiach etnologicznych mamy możliwość znalezienia pracy w różnych sektorach i branżach. Coraz częściej odnajdujemy się także w świecie biznesu i nowych technologii. W czasie studiów zyskujemy jednak niewiele konkretnych informacji o tym, jakie są trendy na rynku pracy, jak odnaleźć i dostosować się do aktualnych warunków i dostępnych możliwości. W czasie półgodzinnych spotkań z praktykami będziemy mieli możliwość przyjrzeć się różnym rolom zawodowym, w których spełniają się nasi rozmówcy i rozmówczynie.

plakat promujący wydarzenie

Gościem pierwszego spotkania będzie Adam Szajder – nasz absolwent, Dyrektor Digital Center w Banku Santander.
Adam ma 10-letnie doświadczenie w bankowości. Jest pasjonatem komunikacji, designu i antropologii. W przeszłości budował mBank w Polsce, Czechach i na Słowacji, obecnie pracuje w Santanderze jako Dyrektor Centrum Cyfrowego. Swoją przygodę z antropologią rozpoczął na Uniwersytecie Łódzkim.

Spotkania poprowadzi Karolina Kania, doktorka etnologii i antropologii społecznej, trenerka edukacji międzykulturowej. Pracowała w Muzeum Etnograficznym, laboratorium badawczym i organizacjach pozarządowych. Obecnie mieszka w czeskiej Pradze, gdzie projektuje innowacje w czeskim start-upie. Prowadzi bloga www.ethnopassion.pl

Swoje pytania do zaproszonego gościa możecie wpisywać przed spotkaniem pod tym linkiem: bit.ly/qazadamemszajderem.

Q&A odbędzie się w postaci relacji na żywo na stronach na Facebooku Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna oraz EthnoPassion. Będzie możliwość zadawania pytań także w trakcie wydarzenia.

Start: 2 marca (czwartek), godz. 19:00.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3lYD0kmCj