Prof. Przemysław Waingertner w podcaście "Gambit Strategiczny"

Ukraina od roku toczy śmiertelną wojnę obronną z Rosją. Olbrzymia mobilizacja Ukraińców we wszystkich regionach kraju do obrony niepodległości, wolności i życia stanowi jedynie potwierdzenie, że państwowość ukraińska jest trwałym elementem na politycznej mapie Europy, a tożsamość ukraińska jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej w historii.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka podcastu "Gambit Strategiczny" tworzonego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi, w którym uczestniczył prof. Przemysław Waingertner (Instytut Historii UŁ). 

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi (RODM) to część sieci informacyjnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych promującej polską politykę zagraniczną. Jego głównym celem jest animowanie debaty z zakresu problematyki międzynarodowej oraz priorytetów polskiej polityki zagranicznej na poziomie regionalnym, z aktywnym udziałem lokalnych społeczności.

Gambit Strategiczny - to autorski projekt RODM Łódź, którego celem jest przybliżenie kwestii związanych z problematyką międzynarodową, geopolityką i bezpieczeństwem. Niezabranie w nim również tematów społecznych i historycznych.