Julia Gertner z WFH UŁ została uczestniczką "WIIS Poland - NGC Women Mentoring Program"

Julia Gertner, studentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ oraz do niedawna ambasadorka naszej uczelni, została uczestniczką programu "WIIS Poland - NGC Women Mentoring Program". Spośród dziesięciu zakwalifikowanych jest jedyną humanistką oraz jedyną studentką UŁ uczestniczącą w programie.

Program kierowany jest do studentek i młodych absolwentek kierunków STEM (science, technology, engineering and mathematics) z polskich uczelni, zainteresowanych kontynuowaniem swojej przyszłej kariery w obszarze bezpieczeństwa międzynarodowego, obronności i pokoju. Program ma zgromadzić 10 utalentowanych uczestniczek oraz 10 doświadczonych mentorek podczas trwającego 12 miesięcy kursu, opartego na indywidualnym mentoringu, szkoleniach umiejętności, wizytach studyjnych oraz uczestnictwie w Warsaw Security Forum 2023.

Zdjęcie przedstawiające studentkę WFH UŁ Julię Gertner

Julia została jedną z 10 uczestniczek programu, ponieważ w swoich badaniach zajmuje się misjami pokojowymi po 1945 r. Znakomicie pokazuje to, jak duży wpływ na rozwój kariery ma tematyka podjętych studiów.

Zdjęcie przedstawiające studentkę WFH UŁ Julię Gertner

WIIS zrzesza obecnie na całym świecie 7000 ekspertów z wielu dziedzin. Do WIIS należą obywatele ponad 47 państw: osoby decyzyjne, żołnierze, dyplomaci, politycy, naukowcy, dziennikarze, studenci i osoby związane z biznesem. Pracują nad wieloma różnymi tematami: zakazem proliferacji, terroryzmem, prawami człowieka, bezpieczeństwem ekologicznym, rozwiązywaniem konfliktów oraz innymi.

Zdjęcie przedstawiające studentkę WFH UŁ Julię Gertner

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: WIIS Poland

Materiał i redakcja: Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ