Drodzy Maturzyści! Życzymy powodzenia! UŁ już czeka na Was!

Kiedy dla większości z nas kończy się długi majówkowy weekend, tegoroczni maturzyści startują do egzaminacyjnego maratonu. 4 maja 2023 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczynają się tegoroczne egzaminy dojrzałości. Tradycyjnie życzymy połamania piór, trzymamy kciuki i... zapraszamy do studiowania na Uniwersytecie Łódzkim!

studenci UŁ na tle miasta

Powrót egzaminów ustnych 

W czwartek 4 maja maturzyści piszą egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, w piątek 5 maja odbędzie się pisemny egzamin z języka angielskiego, a dopiero w poniedziałek 8 maja maturzyści przystąpią do pisemnego sprawdzianu wiedzy z matematyki.  

A to dopiero początek maturalnych zmagań, które potrwają do 23 maja. W tym roku, zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji i Nauki, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wracają też egzaminy ustne. Odbywać się będą w szkołach od 10 do 23 maja według harmonogramu określonego przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych. 

Rekrutacja na Uniwersytet Łódzki 2023/2024

Wierzymy, że egzaminy maturalne dla wszystkich przebiegną bez problemu i zakończą się uzyskaniem świadectwa dojrzałości. My już teraz zapraszamy do studiowania na Uniwersytecie Łódzkim. Rekrutacja w roku akademickim 2023/2024 na studia stacjonarne, I stopnia i jednolite magisterskie, II stopnia rusza niemal równolegle z maturami, czyli w piątek 5 maja br. i potrwa do 7 lipca. Chętnych na studia niestacjonarne zapraszamy od 28 lipca na Wydziale Prawa i Administracji oraz od 2 sierpnia na pozostałych wydziałach UŁ. 

W tym roku Uniwersytet Łódzki przygotował 6465 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia, 400 miejsc na studiach stacjonarnych jednolitych magisterskich, 3930 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia, 1570 miejsc na studiach niestacjonarnych I stopnia, 490 miejsc na studiach niestacjonarnych jednolitych magisterskich i 1725 miejsc na studiach niestacjonarnych II stopnia. 

Kształcenie na UŁ w przyszłym roku akademickim można podjąć na 88 kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia, 3 kierunkach studiów stacjonarnych jednolitych magisterskich, 68 kierunkach studiów stacjonarnych II stopnia, 18 kierunkach studiów niestacjonarnych I stopnia plus 2 grupy kierunków, 4 kierunkach studiów niestacjonarnych jednolitych magisterskich i na 21 kierunkach studiów niestacjonarnych II stopnia. 

Szczegółowe informacje znaleźć można na naszym Portalu Rekrutacyjnym. 

Zapraszamy! 

Tekst: Centrum Komunikacji PR UŁ 

Zdjęcie: Maciej Andrzejewski, CKiPR UŁ