Cyfrowy słownik biobibliograficzny: spotkanie z prof. Ewą Kołodziejczyk

W piątek 3 marca o godz. 10:00 w auli A5 (Wydział Filologiczny, ul. Pomorska 171/173) odbędzie się spotkanie z dr hab. Ewą Kołodziejczyk, prof. IBL PAN i członkami Zespołu projektu NPRH: Cyfrowy Słownik Biobibliograficzny. Tłumacze arcydzieł literatury w odrodzonej Rzeczpospolitej. Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej.

zaproszenie na spotkanie

Spotkanie skierowane jest do wszystkich filologów, historyków, socjologów, informatologów i bibliologów, osób zainteresowanych tworzeniem baz, w szczególności słowników cyfrowych, a także samych tłumaczy.

Prof. Ewa Kołodziejczyk  jest zwyciężczynią II edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych. W 2020 r. otrzymała Nagrodę za pracę Amerykańskie powojnie Czesława Miłosza

Wydarzenie oragnizowane jest przez Wydział Filologiczny UŁ.