ANTROPOLOGIA I TEATR - spotkania warsztatowe

Zaproszenie od Teatru Rajstopy i naszego Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego Etnologów WAGABUNDA!

Teatr Rajstopy mówi tak:


„Chciałybyśmy zaprosić Was do pewnego działania, którego jeszcze z naszym udziałem nie było! Będzie to cykl spotkań warsztatowych, w ramach których połączymy antropologię z teatrem/inną formą artystycznego wyrazu i stworzymy razem COŚ. Może będzie to spektakl, może performance, może wystawa, a może obiad! Wszystko zależy od Was - osób, które zechcą projekt ten z nami współtworzyć. 
Zajęcia chcemy podzielić na 3 części. Pierwsza z nich to wstępne zapoznanie - pokażemy Wam jak pracujemy, rozbudzimy swoją kreatywność i poszukamy tematu, nad którym będziemy chcieli/chciały pracować. Druga część będzie polegała na przeprowadzeniu „mikro badań”, kilku rozmów, które antropolodzy i antropolożki nazywają wywiadami etnograficznymi. Jeżeli jesteś osobą studiującą antropologię kulturową/etnologię/etnografię nie trzeba Cię chyba dłużej przekonywać. Jeżeli nie jesteś, bez obaw, wszystko wyjaśnimy i nie zostawimy Cię w tej pracy samej! Trzeci etap będzie pracą artystyczną nad pozyskanym materiałem. Wtedy okaże się co nam z tego wszystkiego wyjdzie - opera, czy sałatka warzywna. Udało nam się Was zaintrygować? My już nie możemy się doczekać! 
Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek 14 marca o godzinie 16:30 w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ


A na zdjęciu nasza ulubiona sala 219, w której odbędzie się spotkanie 😁


(fot. A. Piotrowska)