Najczęściej wyszukiwane:

Seminarium Afrykanistyczne “Zniekształcenia i podziw. Wizja Afryki i Afrykanów w okresie nowożytnym na podstawie zachowanych materiałów ikonograficznych”

Miejsce wydarzenia: Online
Czas: 02 lutego 2023 (czwartek) 17:00 - 02 lutego 2023 (czwartek)

W czwartek 2 lutego 2023 r. o godz. 17.00 online na platformie Google Meets odbędzie się kolejne Seminarium Afrykanistyczne zatytułowane “Zniekształcenia i podziw. Wizja Afryki i Afrykanów w okresie nowożytnym na podstawie zachowanych materiałów ikonograficznych”.

Opublikowano: 23 stycznia 2023

Wykład wygłosi dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ, historyk i historyk sztuki z Instytutu Historii Sztuki UŁ, a rozmowę poprowadzi dr hab. Hanna Rubinkowska-Anioł, prof. UW. 

Plakat wydarzenia

Współczesne metody i praktyki historyczne pozwalają (dodajmy, że nie zawsze tak było), skłaniają do refleksji, które w diachroniczny sposób odzwierciedlają praktyki analityczne stosowane przy badaniu dzieł sztuki, a jednocześnie szczegółowo badają dokumenty wykorzystywane jako źródła. Dzięki temu podejściu wgląd badaczy w spuściznę artystyczną i  intelektualną dawnych epok staje się pełniejszy, gdyż  uwzględnienia ukryte wcześniej pod kulturowymi kodem, niejasności i niedopowiedzenia. Wystąpienie podda takiej właśnie krytycznej analizie wybrane przedstawienia ikonograficzne prezentujące Afrykę i jej mieszkańców od  XVI w. do XVII w.

Link do spotkania online: http://meet.google.com/esq-rxaj-yjd

Serdecznie zapraszamy.

Informacje: Katedra Języków i Kultur Afryki UW

Miejsce wydarzenia: Online
Data i godziny wydarzenia: 02 lutego 2023 (czwartek) 17:00 - 02 lutego 2023 (czwartek)

ul. Kamińskiego 27a
90-219 Łódź

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR