Noworoczny Koncert Kolęd

Miejsce wydarzenia: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 95-100 Zgierz
Czas: 22 stycznia 2023 (niedziela) 19:00 - 00:00

Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu chóru kameralnego i solistów, przy akompaniamencie fortepianu i organów, pod dyrekcją Patryka Jadczaka (doktorant III roku w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych)

Wystąpią muzycy m.in. z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Koncert odbędzie się w niedzielę 22.01.2023 r. o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu (ul. M. Skłodowskiej-Curie 5).

plakat promocyjny

Zaprezentowane zostaną kolędy w uznanych opracowaniach, które każdego roku wykonywane są na estradach polskich filharmonii. Będą to kompozycje m.in. Johanna Sebastiana Bacha (ok. 1716 r.), prof. Feliksa Nowowiejskiego (1934 r.), Witolda Lutosławskiego (1947 r.), prof. Jana Adama Maklakiewicza (1937 r.) oraz prof. Stefana Stuligrosza (opracowania pisane dla chóru Poznańskich Słowików).

Wydarzenie posiada patronat honorowy Ekscelencji Metropolity Łódzkiego Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego. Wydarzeniu patronuje Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ z ramienia Dziekana prof. Macieja Kokoszki.

Miejsce wydarzenia: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 95-100 Zgierz

Data i godziny wydarzenia: 22 stycznia 2023 (niedziela) 19:00 - 00:00