Tygiel kultur, narodów i religii – Bliski Wschód na przestrzeni dziejów

Zapraszamy na konferencję!

Przed nami kolejne ważne wydarzenie!

W dniach 13-15 marca 2024 r. na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ oraz Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ odbędzie się interdyscyplinarna, ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Tygiel kultur, narodów i religii – Bliski Wschód na przestrzeni dziejów”.

Nasze Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Etnologów UŁ WAGABUNDA jest jednym z organizatorów tego przedsięwzięcia.

W trakcie konferencji podejmowane będą m.in. takie tematy jak:

📌 Historia cywilizacji bliskowschodnich (w tym ich powstania i upadku)
📌 Sprzeczności, konflikty i antagonizmy w rejonie Bliskiego Wschodu
📌 Ludy historycznie i obecnie zamieszkujące Bliski Wschód
📌 Sytuacja mniejszości religijnych/narodowych/etnicznych na Bliskim Wschodzie
📌 Przemiany gospodarcze, społeczne, kulturowe i religijne na obszarze Bliskiego Wschodu
📌 Bliskowschodnie systemy polityczne
📌 Dziedzictwo kulturowe Bliskiego Wschodu

Organizatorami wydarzenia są: Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego, Koło Naukowe Politologów WSMIP UŁ, Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Bliskiego Wschodu Al-Maszrik, KMK Koło Młodych Klasyków UŁ oraz Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Etnologów UŁ Wagabunda .

Więcej informacji o konferencji >>>

Serdecznie zapraszamy!