Topografie pamięci, pamięć miejsc

Kolejny nasz wyjazd w teren w ramach projektu „Aktywne dziedzictwo poprzez etnografię. Lokalna społeczność i jej pamięć we wspólnotowych działaniach na rzecz krajobrazu kulturowego”, który realizujemy w ramach programu Science Hub UŁ.

Tym razem odwiedziliśmy Lelów (woj. śląskie). Podążamy śladami rodziny Rozenbaumów ze wsi Dobrogoszczyce. A ponieważ interesuje nas topografia pamięci i pamięć miejsc, razem z naszymi rozmówcami poznawaliśmy lokalny krajobraz.

Science Hub Uniwersytetu Łódzkiego to platforma współpracy, która ma na celu wspieranie społeczności akademickiej UŁ w realizacji wdrożeniowych projektów naukowych we współpracy z otoczeniem. My współpracujemy z Lelowskim Towarzystwem Historyczno-Kulturalnym im. Walentego Zwierkowskiego, a nasz zespół etnografów tworzą: Monika Raj, Kamil Ludwiczak (studenci III roku studiów licencjackich) oraz dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz i dr Alicja Piotrowska.

Więcej o naszym projekcie tutaj