Spotkanie świąteczne

Czerwony barszcz, pierogi, pasztety, makowiec, a także litewskie kuciukai oraz bałkańska baklawa to tylko niektóre z potraw, które trafiły na świąteczny stół, przy którym spotkaliśmy się w środę 20 grudnia.

Spotkanie zaszczycił oraz życzenia złożył Jego Magnificencja Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ. Dyrektorka naszego Instytutu, dr hab. Inga Kuźma, prof. UŁ życzyła wszystkim, aby czuli się zawsze na miejscu i u siebie. W spotkaniu udział wzięli członkowie i członkinie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, w imieniu łódzkiego oddziału życzenia naszej społeczności złożyła dr Alicja Piotrowska, Prezeska oddziału. W nastrój świąteczny wprowadził nas grający na akordeonie Pan Dawid Brański.

Spotkanie zorganizowało Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Łódzkiego WAGABUNDA oraz Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, Oddział w Łodzi.

Zastępca przewodniczącej Koła, Pan Kamil Ludwiczak, wystąpił w podwójnej roli – studenckiego gospodarza oraz Gwiazdora.