Nowość wydawnicza „Dzieciństwo w rodzinie robotniczej międzywojennej Łodzi. Perspektywa etnograficzno-pedagogiczna”

Gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Właśnie ukazała się książka Anny DEREDAS oraz Joanna SOSNOWSKIEJ „Dzieciństwo w rodzinie robotniczej międzywojennej Łodzi. Perspektywa etnograficzno-pedagogiczna”.

Publikacja zawiera prezentację materiału źródłowego przechowywanego w naszym Instytutowym Etnograficznym Archiwum im. Bronisławy Kopczyńskiej-Jaworskiej.

Materiał ten – w postaci biografii, wspomnień, zapisu rozmów i opowieści, zebrany od osób pochodzenia robotniczego – był gromadzony w latach 70. i 80. XX wieku w celu przeprowadzenia szeroko zakrojonych badań nad kulturą robotniczą Łodzi. Zasób archiwalny pozwolił na przedstawienie wielu aspektów dzieciństwa przeżywanego w łódzkiej rodzinie robotniczej w latach 1918–1939.

Więcej informacji na Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.