Nowa publikacja o dynamice procesów rewitalizacji

Polecamy publikację przygotowaną m.in. przez prof. Ingę Kuźmę i dr Alicję Piotrowską.

„Dynamika procesów rewitalizacji na przykładzie Łódzkiego Centrum Wsparcia i Rozwoju. Szanse i ograniczenia realizacji”

Autorzy: Andrzej Kacprzak, Małgorzata Kostrzyńska, Inga Kuźma, Alicja Piotrowska, Małgorzata Potoczna, Monika Wojtczak.

Publikacja jest wynikiem badań prowadzonych na zamówienie Urzędu Miasta Łodzi. Projekt ten dotyczył modelowania nowo powstającej jednostki w Łodzi, mającej świadczyć usługi społeczne na obszarze poddawanym rewitalizacji. Założeniem zespołu badawczego było przyjrzenie się procesom rewitalizacyjnym oraz ich realizacji na przykładzie instytucji opisanej w publikacji. W książce znajdują się więc analizy i interpretacje materiałów po badaniach, w których uwzględnione zostały m.in. warunki przestrzenno-społeczne wpływające na projektowaną jednostkę, a także różnorodność jej przyszłych beneficjentów oraz innych aktorów społecznych.

Link do publikacji >>>