Księga inwentarzowa dla osiedla

Prezentujemy najnowszą publikację – efekt współpracy z Fundacją Urban Forms, Radą Osiedla i mieszkańcami osiedla im. J. Montwiłła-Mireckiego.

Właśnie powstała publikacja „Rzeczowe dziedzictwo modernistycznego osiedla. Etnograficzna inwentaryzacja artefaktów w Izbie Pamięci Osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego w Łodzi”. Autorami księgi inwentarzowej są wykładowcy i studenci: dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz, dr Sebastian Latocha oraz studenci II roku studiów licencjackich – Karolina Bielecka, Kamil Ludwiczak i Monika Raj,

Prace dokumentacyjne oraz inwentaryzacyjne obiektów muzealnych w Izbie Pamięci Osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego w Łodzi były elementem projektu „Stacja badawcza Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego w Łodzi”.

Zachęcamy do zapoznania się zawartością księgi >>>

Dokument wydano w ramach projektu „(Nie)zapomniane. Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego w Łodzi. Historia buduje tożsamość mieszkańców”. Projekt, dofinansowany w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wspólnie dla dziedzictwa”, zrealizowała Fundacja Urban Forms we współpracy z pracownikami i studentami z naszego Instytutu.