ANTROPOLOGIA PRAKTYKOWANA NA ZAJĘCIACH

Goście w naszym Instytucie.

W tym semestrze na zajęciach z Antropologii praktykowanej prowadzonych przez prof. Ingę Kuźmę i mgr Annę Deredas dla studentów II roku studiów licencjackich gościliśmy Annę Raczkowską ze Stowarzyszenia WICIdr. Michała Sobalę z Instytutu Nauk o Ziemi na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz Indulisa Kreslinsa z Wełnianego Domu.

Nasi goście opowiadali o swojej pracy, w której wykorzystują źródła etnograficzne. To były niezwykle ciekawe i inspirujące spotkania pokazujące, w jaki sposób można pracować z materiałami archiwalnymi, często niekompletnymi, w jaki sposób inspirują one do działań: od komercyjnych po społecznie zaangażowane i edukacyjne. Goście pokazali, gdzie szukają źródeł, jak je odczytują i interpretują oraz jak ważne dla ich pracy i aktywności są rozmaite teksty kultury.