Cyfrowe doświadczenia czyli Digital Skills Festival Biura Karier UŁ

Biuro Karier UŁ zamknęło tegoroczny kalendarz wydarzeń inicjatywą, w trakcie której pracodawcy mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem z zakresu nowoczesnych technologii i narzędzi cyfrowych. Przez 5 dni w Biurze Karier, Bibliotece UŁ, a także w formule online studenci mogli skorzystać z wiedzy ekspertów w trakcie organizowanych szkoleń i warsztatów.

Grupa młodych ludzi przy komputerze

Rozmowa o potrzebie uczenia się

•    "Samo spotkanie to spora dawka praktycznych informacji, które jestem w stanie realnie wykorzystać (…). Na pewno wiele nauki przede mną, ale spotkanie zmotywowało mnie do zgłębiania wiedzy."
•    „Przyjazna atmosfera, przykłady ćwiczeń zaczerpnięte z życia, aby łatwiej zilustrować i umilić proces uczenia się”
•    „Wiedza, charyzma, zaangażowanie i profesjonalizm prowadzących spotkanie, możliwość wejścia w interakcję z prowadzącym.”

To tylko kilka z wielu pozytywnych opinii po Digital Skills Festival 2022, które wraz z wynikami ankiet pokazują potrzebę organizacji tego typu inicjatyw oraz stwarzania kolejnych okazji do pogłębiania nawyku rozwijania swoich kompetencji.

Jak podkreśla prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ:

Rozmowa o kompetencjach to rozmowa o potrzebie uczenia się. Istotą kompetencji jest kształtowanie nawyku i umiejętności ich budowania. Dziś kompetencje cyfrowe są absolutnie kluczowe dla każdego studenta i absolwenta. Niezależnie od pracy, jaką wykonujemy, i ścieżki karier na którą się zdecydujemy, kompetencje cyfrowe są nam niezbędne do życia, bo każdy z nas musi świadomie i sprawnie posługiwać się narzędziami cyfrowymi. Digital Skills Festival to kolejna, niezwykle cenna  inicjatywa Uniwersytetu Łódzkiego wzmacniająca kompetencje naszych studentów.

Social media, Excel, PowerPoint...

W trakcie całego tygodnia studenci dowiedzieli się m.in. jak zadbać o profil na LinkedIn, jak wygląda zarządzanie aplikacją w startupie, wypróbowali nowe sztuczki i ciekawe funkcje w Excelu, a także dowiedzieli się więcej o cyberbezpieczeństwie i poznali wskazówki na zwiększenie efektywności z wykorzystaniem tablic Kanban.Ale to nie wszystko – firmy pokazały również jakie możliwości ma Power Point oraz jak stworzyć profesjonalny Pitch Deck, który sprawdzi się nie tylko w świecie startupów.

To był bardzo intensywny i owocny tydzień, dziękujemy naszym Partnerom: Adaptive Solutions & Advisory Group, Medme, EY Global Delivery Services Careers, EY, PwC Polska, Philips, Infosys Poland, Marsh McLennan, SeniorApp, LSI Software, ABW, za wsparcie w organizacji wydarzenia, a studentom za kolejne spotkanie z Biurem Karier UŁ.

Już teraz Biuro Karier zaprasza do udziału w kolejnej inicjatywie – Akademii Kompetencji, która odbędzie się w marcu 2023.
Zapraszamy do śledzenia strony www.biurokarier.uni.lodz.pl, profilu na FB  i sprawdzania co ciekawego dzieje się na Lumumby 14!

Materiał: Biuro Karier UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ