XXX wykład rektorski UŁ – prof. Isabel Grimm-Stadelmann

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, 91-433 Łódź
Czas: 08 listopada 2023 (środa) 12:00 - 14:00

Zapraszamy na XXX już wykład rektorski na Uniwersytecie Łódzkim, który tym razem wygłosi prof. Isabel Grimm-Stadelmann – jedna z najbardziej uznanych historyków medycyny bizantyńskiej, zawodowo związana z Uniwersytetem Ludwika i Maksymiliana w Monachium oraz Bawarską Akademią Nauk. Wykład odbędzie się 8 listopada 2023 r. o godz. 12.00 w Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 1/5.

Kluczowym obszarem badawczym prof. Isabel Grimm-Stadelmann jest analiza manuskryptów medycznych czasów Bizancjum. Tytuł wykładu, który wygłosi: „Byzantine medicine: professional interaction between tradition and innovation”

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o rejestrację do 7.11.2023 r. poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wykłady Rektorskie na Uniwersytecie Łódzkim organizowane są od ponad 10 lat. Do ich wygłaszania zapraszane są najbardziej znaczące postacie życia naukowego i społecznego, których dorobek zwykle ma charakter interdyscyplinarny i daleko wykracza poza mury uczelni. Dzięki temu wykłady stają się atrakcyjne dla szerokiego audytorium, co gwarantuje ciekawe dyskusje i wymianę poglądów.

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, 91-433 Łódź