Ukraińska jesień na UŁ - panel dyskusyjny O ADAPTACJI ARCHITEKTONICZNEJ I REWITALIZACJI

16 listopada odbył się panel dyskusyjny dotyczący adaptacji architektonicznej i rewitalizacji architektury przemysłowej. Wydarzenie towarzyszy wystawie „A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”, która gości w Galerii Wozownia 11.

Panel dyskusyjny był wydarzeniem towarzyszącym wystawie „A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”, którą można było obejrzeć podczas wydarzenia.

Przyczynkiem do rozmowy stały się trzy krótkie wprowadzenia tematyczne.

„Stare – Nowe miasta. Relacja z międzynarodowej, zespołowej wystawy organizowanej na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej”
- prof. dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk z Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej,
- prof. dr hab. inż. arch. Dominika Kuśnierz-Krupa z Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej,
- mgr inż. arch. Justyna Olesiak.

„Znaczenie adaptacji dziedzictwa architektonicznego dla współczesnych społeczeństw” - dr hab. Julia Sowińska-Heim, Uniwersytet Łódzki Instytut Historii Sztuki
„Badanie doświadczeń rewitalizacji Polski dla odbudowy ukraińskich przedsiębiorstw przemysłowych”
- prof. dr hab. inż. arch. Julia Iwaszko

Dyskusję poprowadziła prof. Aneta Pawłowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją na Facebooku Wydziału-Filozoficzno-Historycznego UŁ.

prof. Julia IwaszkoFot. Mateusz Kowalski (WFH UŁ)

Red. mgr Mateusz Kowalski (WFH UŁ)