SCIENCE HUB UŁ – nasz projekt się rozpędza

Wróciliśmy z terenu. Niedługo w teren wracamy.

Za nami pierwsza część pierwszego, terenowego etapu projektu „Aktywne dziedzictwo poprzez etnografię. Lokalna społeczność i jej pamięć we wspólnotowych działaniach na rzecz krajobrazu kulturowego”, który realizujemy w ramach programu Science Hub UŁ.

Science Hub UŁ to platforma współpracy, która ma na celu wspieranie społeczności akademickiej UŁ w realizacji wdrożeniowych projektów naukowych we współpracy z otoczeniem. My współpracujemy z Lelowskim Towarzystwem Historyczno-Kulturalnym im. Walentego Zwierkowskiego, a nasz zespół etnografów tworzą: Monika Raj, Kamil Ludwiczak (studenci II roku studiów licencjackich) oraz dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz i dr Alicja Piotrowska.

Na zdjęciach trzy ujęcia z terenowej codzienności we wsi Dobrogoszczyce – jednego z miejsc na naszej mapie badawczej oraz jedno ujęcie pozowane, czyli fotografia pamiątkowa po spotkaniu z naszym partnerem – Mirosławem Skrzypczykiem, prezesem LTHK.