Baza Film&Television Literature Index with Full Text dostępna testowo dla UŁ

Studenci, doktoranci i pracownicy UŁ mogą korzystać do 15.03.2024 r. z dostępu otwartego do Film & Television Literature Index with Full Text – narzędzia online ułatwiającego prowadzenie badań dotyczących filmu i telewizji.

Zakres tematyczny obejmuje teorię filmu i telewizji, konserwację i restaurację, scenariuszopisarstwo, produkcję, kinematografię, aspekty techniczne i recenzje. Baza zawiera pełne indeksowanie i abstrakty dla ponad 380 publikacji (oraz wybranych 300 kolejnych artykułów), a także pełnotekstowe wersje ponad 120 czasopism i 100 książek.

Ponadto baza Film & Television Literature Index with Full Text zawiera recenzje filmów Variety publikowane od roku 1914 do chwili obecnej oraz 36 300 obrazów pochodzących z archiwum obrazów MPTV

Logowanie do Film & Television Literature Index with Full Text

E-zasoby