Doktorant SDNH UŁ nagrodzony w konkursie Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego

31 sierpnia w siedzibie Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów na najlepsze prace dyplomowe. Gości powitał dyrektor Instytutu dr hab. Konrad Wnęk, prof. UJ. Następnie, za pośrednictwem zdalnego połączenia wideo, gratulacje laureatom złożył wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.

W kategorii najlepszych prac licencjackich trzecie miejsce zajął Pan Jakub Kuliś z Uniwersytetu Łódzkiego za pracę pt.: „Rozliczenie z II wojną światową na łamach „Tygodnika Powszechnego” w pierwszych latach istnienia pisma”.

Zdjęcie grupowe laureatów nagrody Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego

Doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UŁ oraz absolwent naszego Wydziału postanowił dać swojej pracy nowe życie, zgłaszając ją do udziału w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie historycznym, w którym udało mu się zająć III miejsce. Konkurs na najlepszą pracę licencjacką poświęconą problematyce ustalania i opisania skutków II wojny światowej został zorganizowany przez Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego.

Jakub Kuliś (SDNH UŁ) podczas wręczania nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie na prace dyplomowe

Jak podkreśla zdobywca nagrody, Pan Jakub Kuliś (SDNH UŁ):

Konkursy nie tylko potrafią dostarczyć ogromnego poczucia satysfakcji, ale dają możliwość poznania innych osób również zainteresowanych określonym tematem. Takie wydarzenia są okazjami, których nie można marnować.

Serdecznie gratulujemy, jednocześnie zachęcając naszych studentów i absolwentów do publikacji i promowania swoich badań.

Redakcja: Mateusz Kowalski, Ronald Wójcik

Fotografia: Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego