Spotkanie autorskie z Bartoszem Józefiakiem w Niebostanie

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 17, 90-406 Łódź
Czas: 07 lipca 2023 (piątek) 18:00 - 00:00

Samochód to wolność. Za pomocą samochodu pokazujemy, na co nas stać. Polacy od lat przodują w liczbie samochodów na jednego mieszkańca, zajmując także wysokie miejsce w niechlubnych rankingach śmiertelności na drogach.

Zapraszamy na premierę książki reporterskiej pt. "Wszyscy tak jeżdżą". Z Bartoszem Józefiakiem rozmawiać będzie Paulina Frankiewicz. Wydarzenie organizują w kooperacji: Księgarnia Do Dzieła, Klubokawiarnia Niebostan i Wydawnictwo Czarne.

Grafika promująca najnowszą publikację Bartosza Józefiaka pt. "Wszyscy tak jeżdżą"

O publikacji:

Autor wyrusza więc w Polskę, aby zrozumieć, co się dzieje na polskich szosach. Opisuje wojnę między kierowcami a rowerzystami, organizację nielegalnych wyścigów, bezkarną jazdę po pijaku oraz najgłośniejsze wypadki, po których służby drogowe miały ostatecznie rozprawić się z piratami. Może to nieudolny system prawny odpowiada za społeczne przyzwolenie na szybką i ryzykowną jazdę?

Bartosz Józefiak wnika także w środowisko firm odszkodowawczych, dosłownie utrzymujących się ze śmierci pod kołami. Sprawdza, jak się żyje tym, którzy dzięki samochodom zarabiają na chleb – kierowcom tirów, kurierom, dostawcom jedzenia. Dociera do wykluczonych z dostępu do komunikacji miejskiej i tych, którzy z pasją gromadzą kolejne „najnowsze modele” na podwórku.

Goście spotkania:

  • Bartosz Józefiak (ur. 1987) – absolwent filozofii na UŁ oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z „Dużym Formatem”, portalem weekend.gazeta.pl i Superwizjerem TVN. Specjalizuje się w reportażach wcieleniowych. Nominowany m.in. do Nagrody Grand Press i Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Współautor (razem z Wojciechem Góreckim) książki Łódź. Miasto po przejściach. Współautor (razem z Agnieszką Bombą i Piotrem Stefańskim) audioserialu reporterskiego "Wietnamski dług".
  • Paulina Frankiewicz - filozofka, aktywistka literacka. Właścicielka kameralnej księgarni Do Dzieła, wicedyrektorka Domu Literatury w Łodzi.

Link do wydarzenia: https://t.ly/uxaX

Link do wywiadu z Bartoszem Józefiakiem: https://www.wydzfilhist.uni.lodz.pl/kierunki/filozofia/bartosz-jozefiak-reporter-filozof

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 17, 90-406 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 07 lipca 2023 (piątek) 18:00 - 00:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB