Naukowcy UŁ panelistami kongresu #ŁódźPrzyszłości w ŁSSE

Profesorowie UŁ – Przemysław Waingertner (historyk) i Piotr Szukalski (socjolog i demograf) – znaleźli się w gronie panelistów, którzy 29 lipca (sobota) będą dyskutować o tym, jak przeszłość wpływa na przyszłość łódzkiej kultury i gospodarki podczas kongresu #Łódź Przyszłości w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kongres rozpocznie o godz. 10.00 obchody 600-lecia Łodzi przez ŁSSE.

Oprócz naukowców UŁ, reprezentujących Wydziały: Filozoficzno-Historyczny (prof. Przemysław Waingertner) i Ekonomiczno-Socjologiczny (prof. Piotr Szukalski), w gronie panelistów znajdą się między innymi: kierowca rajdowy Miko Marczuk, wiceprezes PGE Wanda Buk, Andrzej Horoch – specjalista od budowania wizerunku firm oraz dyrektor Teatru Jaracza Michał Chorosiński.  

Spotkanie, w którym udział zapowiedziało już 300 gości, to także dobry moment na to, by stworzyć wspólnie urodzinową pamiątkę – tablicę z życzeniami dla Łodzi, która ozdobi jedno z pomieszczeń ŁSSE. Poza tym będą niespodzianki dla uczestników, i to w rytmach łódzkich (i nie tylko) szlagierów. 

Po kongresie – od godziny 13.00 – rozpocznie się piknik, który organizatorzy podzielili na trzy strefy: Łódź Fabrykancka, Łódź Jagiellońska z atrakcjami dla całych rodzin oraz część wystawiennicza takich instytucji jak NBP, Poczta Polska czy Niepodległa. W trakcie pikniku posadzony zostanie dąb olimpijczyków – to wspólna inicjatywa Regionalnej Rady Olimpijczyków oraz Lasów Państwowych. 

O 18.00 natomiast rozpocznie się koncert Cafe Bodo, kończący urodzinowy dzień w ŁSSE. 

Materiał: ŁSSE 

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ 

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 29 lipca 2023 (sobota) 10:00 - 20:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB